وضعیت مسکن مهر

 

بهبود وضعیت مسکن مهر در استان

معاون عمرانی استاندار کرمان، از رفع مشکلات مربوط به مسکن مهر در استان خبر داد و گفت: با پیگیری‏های انجام شده در استان، مشکلات مسکن مهر حل شده است.

به گزارش کرنا، کامیاب در نشستی مطبوعاتی که صبح امروز در معاونت فنی عمرانی استانداری کرمان برگزار شد، با اشاره به اینکه افراد واجد شرایط می‏توانند به راحتی تسهیلات لازم را از طریق بانک مسکن دریافت کنند، گفت: در حال حاضر 216 تعاونی مسکن مهر در استان فعالیت دارند که از این تعداد، 93 تعاونی کارمندی، 42 تعاونی کارگری و 95 تعاونی مربوط به مشاغل آزاد هستند.
وی افزود: در ابتدا 49 هزار نفر در این تعاونی‏ها ثبت‏نام کردند و به اداره‏ی کل تعاون معرفی شدند که پس از بررسی و ارزیابی، این تعداد به 37 هزار رسید و در حال حاضر 21 هزار و 137 نفر عضو فعال این تعاونی‏ها هستند.
کامیاب خاطرنشان کرد: تاکنون 2582 نفر وام ساخت و 5458 نفر وام تسهیلات جهت آماده‏سازی زمین‏ها را دریافت کرده‏اند. وی تصریح کرد: اعضای تعاونی‏های مسکن مهر می‏توانند 14 میلیون تومان وام ساخت و یک میلیون تومان وام جهت آماده‏سازی دریافت کنند. کامیاب افزود: استان کرمان به دلیل وسعت و گستردگی که دارد، نیازمند کار و تلاش بیشتر در زمینه‏های عمرانی است.
وی گفت: 235 مصوبه در دور دوم سفر ریاست جمهوری تصویب شد که از این تعداد، 9 پروژه به انجام رسیده، 59 پروژه در دست اقدام و 167 پروژه نیز در دست پیگیری است.
معاون عمرانی استاندار در خصوص اعتبارات ستاد راهبردی جنوب استان در سال جاری گفت: امسال 21 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار برای جنوب استان در نظر گرفته شده و تاکنون نیز 80 میلیارد تومان اعتبار برای جنوب استان که 60 میلیارد تومان از آن از اعتبارات ملی و 20 میلیارد تومان از اعتبارات استانی است، هزینه شده است.
کامیاب ادامه داد: 322 پروژه در ستاد راهبردی جنوب استان وجود دارد که برای انجام آنها، اعتباری بالغ بر 162 میلیارد تومان نیاز است.
وی با اشاره به اینکه برای تامین آب شرب شهر کرمان، انتقال حوزه به حوزه‏ی آب و حفر چاه صورت می‏گیرد، افزود: در حال حاضر 1800 لیتر بر ثانیه آب تولید می‏شود که متاسفانه 1400 لیتر بر ثانیه‏ی آن تبدیل به فاضلاب می‏شود. کامیاب تصریح کرد: همچنین 25 تا 30 درصد آب در بخش‏های مختلف هدر می‏رود که این امر نیازمند اصلاح الگوی مصرف و صرفه‏جویی بیشتر در آب آشامیدنی است.

/ 0 نظر / 13 بازدید