کارخانه شیشه سازی آچافلوت مراغه


ساخت کارخانه تولید شیشه فلوت در مراغه آغاز شد 


    عملیات اجرایی کارخانه تولید شیشه فلوت “ آسا فلوت “ با حضور وزیر صنایع و معادن در کنار کارخانه کربنات سدیم شهرستان مراغه آغاز شد. وزیر صنایع و معادن در این آئین گفت: ساخت این کارخانه برای کشور و توسعه منطقه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می تواند بخشی از شیشه مورد نیاز کشور را تامین کند.
    علیرضا طهماسبی، با بیان اینکه مواد اولیه تولید شیشه کربنات سدیم است افزود: احداث این کارخانه در کنار کارخانه کربنات سدیم این شهرستان موجب تولید شیشه به قیمت مناسب می شود.وی گفت: با تولید شیشه به قیمت پایین در این کارخانه محصولات آن قابلیت صادرات به ترکیه، سوریه و کشورهای خاورمیانه را خواهد داشت. وی خواستار تکمیل و بهره برداری از این کارخانه در سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد.
    مدیرکارخانه آسا فلوت نیز در این آئین گفت:این کارخانه با تولید سالانه 250هزار تن انواع شیشه ساده ، رنگی ، آئینه ، رفلکس و سبز خودرو با زیربنای 110هزار مترمربع در زمینی به مساحت 170هزار متر مربع احداث می شود.
    حسن توکلی افزود: 20 درصد تولید این کارخانه از نوع شیشه آئینه ای، 20درصد ساختمانی و 60درصد شیشه سبز خودرو است.
    وی گفت: برای ساخت این کارخانه 30میلیون دلار اعتبار ارزی و دو هزار و 500میلیارد ریال اعتبار ریالی صرف می شود. وی افزود: با راه اندازی این کارخانه کشور از واردات شیشه خودرو بی نیاز می شود.

/ 1 نظر / 67 بازدید
مهندس سید علی مرتضوی

با سلام با تشکر از مطلب مفیدتان خواهشمند است که وبلاگ مرا با نام " ساخت سوله جهت کارخانه " لینک بفرمایید و سپس در قسمت نظرات وبلاگ من اطلاع بفرمایید تا شما را لینک کنم (لطفا بفرمایید شما را با چه نامی لینک کنم) آدرس وبلاگ http://sooleh.blogsky.com/ با تشکر