موفقیت

باطل است آنچه مدعی گوید    خفته را خفته کی کند بیدار
    مرد باید که  گیرد اندر گوش      ور نوشته است پند بر دیوار
        
       وسیع باش ، تنها و سخت !
این عبارت پر معنا را که بر زندگیم تاثیری خارق العاده گذاشت ، یکی از همکلاسیها روی تخته سیاه نوشته بود . کلمات مدتها فکر مرا به خود مشغول کرد و چون بتدریج به عمق پیام پی بردم ، تصمیم گرفتم آن را سر مشق زندگی خویش قرار دهم . بعدها آن را با خطی زیبا نوشتم و روی میز کارم گذاشتم و در پاسخ به کسانی که مفهومش را می پرسیدند ، چنین می گفتم :
وسیع باش 
     ((آنچه به فعل می آید،محدود است و آنچه بالقوه است ،وسیع .))
 

به افقهای دور بیندیش و خود را با اشخاص ناموفق مقایسه نکن . به نقشه هایی که در سر داری فکر کن و پایبند استعدادهای فطری و تواناییهای ذهنیت باش . هرگز به صرف تامین بودن دست از تلاش و کوشش برندار . همه قوار و انرژی خود را، چه فیزیکی و چه معنوی ،بر کاری متمرکز ساز و اطمینان داشته باش به مقام و مرتبتی بالاتر دست خواهی یافت . حریص نباش اما به کم نیز قناعت نکن . به اندازه تواناییت از زندگی بهره گیر، به خواسته هایت آگاه باش و با سخت کوشی خود را وقف آن کن . به خود ایمان بیاور و در انتظار ((بهترین))ها باش . از جوهر داناییت بهره گیر و سرانجام، با مثبت اندیشی و فعالیت و به گونه ای خلاق در جستجوی آرزوهای قبلی خود باش تا پیروز و کامیاب گردی.
تنها
    ((مردی که از مساعدتهای دیگران چشم بپوشد،شخصا وارد میدان شود و بر نیروی خویش متکی باشد، همان کسی است که نیرومندی و موفقیتش را پیش بینی می کنند.))
      امرسون
اگر می خواهی موفق شوی و طعم پیروزی را بچشی ، باید به نیروی خود متکی باشی و امید به دیگران را از خود دور سازی . موفقیت زمانی معنای واقعی خویش را نشان می دهد که ما در نبری زندگی یکه و تنها بتازیم و در رویارویی با مشقات و سختیها به خود تکیه کنیم. کسانی که به امید شانس و اقبال می نشیننند و همواره کمک و مساعدت دیگران را می طلبند، هرگز موفق نمی شوند. اگر برای رسیدن به مووفقیت و کامیابی از قاببلیتهای درونی خویش بهره گیریم و پشتکار و جدیت به خرج دهیم ، چهره مستعد و مقاوم خود را بر دیگران آشکار سازیم و میل و اشتیاق به کمک را در آنها زنده می کنیم. من نیز در طول زندگی با افرادی برخورد داشته ام که پس از مدتی مدافع و پشتیبانم شدند و در موارد لزوم به یاریم شتافتند.
کسانی که از تواناییهای لازم برخوردار نباشند و قوای خلاق و کارامد خویش را به کار نگیرند، حتی بالاترین نیروهای یاری رساننده را نیز هدر می دهند.
سخت
   ((برای شنا کردن در جهت مخالف رودخانه قدرت ، جرات و سخت کوشی بازم است، و گرنه هر ماهی مرده ای می تواند از سمت موافق آب حرکت کند.))
  
اگر می خواهی از تمام استعداد خود بهره گیری و به مقام و مرتبتی بالاتر دست یابی و نیز اگر خواهان تحقق بخشیدن به رویاهایت هستی و همیشه ((بهترین))ها را انتظار داری، باید سختکوش ، مقاوم و استوار باشی:
   همت بلند دار که مردان روزگار        از همت بلند به جایی رسیده اند
تلاش و پشتکار دو عنصر اصلی و تعیین کننده زندگی کسانی بوده که به موفقیت و کامیابی دست یافته اند. به تجربه ثابت شده که بیشتر شکستها ناشی از سهل انگاری در زندگی بوده است . اگر با صبر و شکیبایی و با تمام وجود کار کنیم و ممارست به خرج دهیم، به بهترین نتایج خواهیم رسید.

 فراوانی چشمگیر بیماریهای گوناگون جسمانی و روانی , شلوغی بیش از اندازه مطب پزشکان ,بیمارستان ها, داروخانه ها و دیگرمراکز درمانی , مرگ های زودرس ناشی از سکته های قلبی و مغزی و همینطور سرطان , گرایش شدید به مصرف داروهای شیمیایی (که در اکثر مواردعوارض آنها بیش از آثار مثبتشان است ) ناراحتی های گوارشی و خلاصه غلبه بیماری و ناخوشی بر تندرستی و سلامتی , بیانگر این حقیقت است که زندگی انسان از مسیر خود منحرف شده زیرا همان گونه که خوزه سیلوا در کتاب انسان شفابخش اشاره کرده است : حالت طبیعی انسان سالم و تندرست بودن است نه بیمار و ناخوشی .
 چاپ مکرر و پر تیراژ کتاب های مربوط به شفابخشی و همین طور هجوم علاقه مندان به دوره های آموزش شفابخشی بیانگر نیاز شدیدی است که انسانها به روش های کل نگر و شیوه های درمانی نامتعارف می کنند.
در این بین روشهای ذهنی شفا مانند استفاده از انرژی ریکی ,چاکراها,متد سیلوا,تن آرامی , تصویر سازی ذهنی , تکرار عبارات تاکیدی و ... طرفداران خاص خود رادارند. ولی آیا این روشها واقعا موثر است ؟ در دهه های گذشته جامعه پزشکی مقاومتها و مخالفتهای زیادی را در برابر این روشها از خود نشان داده است ولی امروزه با مشاهده موارد بسیار زیاد شفابخشی توسط این روشها بدنه اصلی پزشکان مفاهیم زیر را که پیش از این پرت و دور افتاده پنداشته می شدند را پذیرفته اند:
1- هر فردی می تواند در فرایندهای فیزیولوژیکی بدن خود به میزانی بیش از آن چه در گذشته تصور می شد مداخله کند.
2- شفا یافتن هم شامل تن و روان و هم شامل آن چیزی است که روح نامیده می شود.
3-هیجان ها و احساس های مثبت می توانند آثار روانی - جسمانی مفیدی از خود بر جای گذارند
4- هیجان ها و احساس های منفی می توانند آثار روانی - جسمانی نامطلوبی از خود بر جای گذارند.
5-ذهن راههای ارتباطی گوناگونی با بدن دارد که برخی از آنها می توانند کفه ترازو را به نفع درمان بیماریها سنگین تر کنند.
این که ذهن می تواند ما را بیمار سازد و هم می تواند سلامتی مارا حفظ کند ; یکی از مهم ترین کشفیات قرن بیستم به شمار می رود . روز به روز افراد بیشتر و بیشتری پی می برند که می توانند با تغییر حال و هوای ذهنشان برر بدنشان اثر بگذارند . اگر شما از چگونگی این کار آگاه شوید می توانید برای حفظ سلامتی و شادابی , افزایش کارایی دستگاه ایمنی بدن و بالا بردن انرژی خود از ذهنتان کمک بگیرید.
می توانید برای رها سازی فوری خود از دست ناخوشی های رنج آوری چون انواع سرماخوردگی ها , سردردها و سایر دردهای مزمن , ذهنتان را بکار گیرید.
دوستان بدانید و آگاه باشید که جان و ذهن و روح و روان سالم در بدن سالم و سرحال است و اگر بدنتان از سر تا پا سالم و سلامت نباشد, هرگز نمی تواند با شما همراهی کند و شما را در نیمه راه موفقیت تنها می گذارد . پس چه خوب است که از نیروی ذهن برای سلامتی و شادابی جسم نیز استفاده کنیم .
/ 0 نظر / 14 بازدید