افزایش وام 18 میلیون تومان

 انتهای پیام/ 
یک عضو شورای پول و اعتبار در گفت و گو با خبرگزاری فارس:
مصوبه افزایش وام مسکن به 18 میلیون تومان آزمایشی اجرا می‌شود

خبرگزاری فارس: یک عضو شورای پول و اعتبار گفت: مصوبه شورای پول و اعتبار برای افزایش وام مسکن به 18 میلیون تومان برای مدت 3 تا 6 ماه به طور آزمایشی به اجرا در خواهد آمد.

علینقی خاموشی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: اجرای این مصوبه در صورتی که بانک مسکن و صندوق پس انداز مسکن با کمبود منابع مواجه نشوند، ادامه خواهد یافت و در صورت کمبود منابع امکان توقف آن وجود دارد.
خاموشی در خصوص ساز و کار پرداخت وام 18 میلیون تومانی خاطرنشان کرد: پرداخت این تسهیلات از طریق دو محل بانک مسکن و صندوق سپرده گذاری مسکن صورت می‌گیرد.
وی با بیان اینکه پرداخت وام 12 میلیون تومانی نیز از همین دو منبع صورت می‌گیرد، افزود: متقاضیان دریافت تسهیلات در گذشته با سپرده‌گذاری، تا سقف 12 میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کردند و اکنون می‌توانند تا سقف 18 میلیون تومان وام دریافت کنند.
خاموشی در پاسخ به این پرسش که برای دریافت این وام میزان سپرده گذاری تا چه میزان باید افزایش پیدا کند، گفت: سقف سپرده‌گذاری همان 6 میلیون تومان است و فقط بانک مسکن و صندوق 6 میلیون بیشتر تسهیلات پرداخت می‌کنند.
وی در خصوص زمان اجرایی شدن مصوبه شورای پول و اعتبار نیز تصریح کرد: همه چیز برای اجرایی شدن مصوبه شورای پول و اعتبار آماده است و تنها مسئله آزمایشی اجراء شدن مصوبه است.

/ 0 نظر / 9 بازدید